Trentino Alto Adige

Trentino – Alto Adige (Sudtirol)

 

 

Trentino – Alto Adige je nejsevernější a zároveň jedním z nejzajímavějších regionů Itálie ze strany produkce bílých vín. Až do roku 1919 bylo Alto Adige součástí Rakousko-Uherska. Z tohoto důvodu je tento horský region rovněž místem, kde se střetávají dvě zcela odlišné kultury, německá v severním Bolzanu a italská v jižněji položeném Trentu. Pomyslnou hranicí mezi německy a italsky hovořící částí je nejdelší řeka Itálie Adige. Proto jsou místní vína často opatřeny německými vinětami. Trentino – Alto Adige vévodí majestátné hory a ledovce s průzračnými jezery a prosluněnými stráněmi. Vinice jsou na strmých stráních často ve vysokých nadmořských výškách. Místní vína charakterizuje pikantní kyselinka, výrazná mineralita, svěžest a odrůdová čistota.

Nejpěstovanější odrůdy: Pinot Grigio, Pinot Bianco, Chardonnay, Gewurztraminer, Sauvignon

 

  Soubor:Italy Regions Trentino Map.png

Vinařství oblasti Trentino Alto Adige

Kettmeir

V malebné krajině Jižního Tyrolska, v místě s pohnutou historií spjatou s Rakousko-Uherským mocnářstvím, nedaleko vyhledávaného jezera Lago di Caldaro, u stejnojmenného malebného městečka, je situováno malé vinařství nesoucí jméno svého zakladatele KETTMEIR.

 

 

La-Vis

Vysoko v kopcích Avisio, severně od města Trento v Jižním Tyrolsku se  nachází malebné horské městečko Lavis a současně i stejnojmenné vinřaství, jehož kořeny se dají vystopovat již v roce 1850. Právě v tomto roce zde rodina Cembran vystavěla první stavení dnešního vinařského podniku. La-Vis stojí přímo v srdci zóny, které se těší téměř stoleté tradici vinifikace hroznů.

 

 

Ritterhof

V blízkosti městečka Caldaro (Kaltern) ,v malebné krajině nedaleko jezera Lago di Caldaro a města Tramin v regionu Alto Adige, přímo na začátku Strada del Vino, se nachází vinařství RITTERHOF. Ritterhof je malé vinařství hospodařící na 7,5 ha vlastních vinic a spolupracující s místními vinohradníky od kterých nakupuje révu v té nevyšší možné kvalitě přibližně...

 

 

Santa Margherita

Vinařství Santa Margherita bylo založeno v roce 1935 prozíravým a osvíceným obchodníkem Geatano Marzotto Jr., který ve stejné době řídil rodinný obchod s textilem. Obchod s textiliemi byl součástí rodiny Marzotto již od počátku 19. století, kdy byl založen Geatanovým pradědečkem Luigim. Gaetano Marzotto je znám svým obrovským citem pro potřeby podniku jako takového a zejména...

 


Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies.

Souhlasím
Nesouhlasím